Trójmiejska Inicjatywa RPGowa Strona Główna Trójmiejska Inicjatywa RPGowa
STRONA GŁÓWNA

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj   SpotkaniaSpotkania

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Furry
Autor Wiadomość
Raksha 
Kursant

Wysłany: Nie 27 Maj, 2007 01:49   Furry

Wg Wikipedii - http://pl.wikipedia.org/wiki/Furry
ta defiinicja jest niepełna, nie wspomnieli nic o fantastyce w której furry jest dosłownie wszędzie (tak samo z różymi mitologiami xP).
Furry to dokładniej Pół ludzie - pół zwierzęta, lub zwierzęta z ludźkimi cechami, jest tego pełno w fantastyce, dołącze pare grafik (o erotyke pytać na pw, jest jej bardzo dużo), jak ktoś jest zainteresowany, to niech zadaje pytania (także na pw)

Niestety ale dostęp do grafik z for jest zablokowany, jak ktos jest zainteresowany, to niech napisze do mnie
Ostatnio zmieniony przez Raksha Nie 27 Maj, 2007 14:49, w całości zmieniany 2 razy  

Mandark 
Wykładowca

Wysłany: Nie 27 Maj, 2007 13:52   

linki nie działają

Moja skandynawska audycja w radiu Rocknet

www.rocknet.be

POZNAŃ

Dibbler
Moderator

Wysłany: Nie 27 Maj, 2007 17:07   

Fajnie że sie z nami podzieliłeś wiedzą z Wiki... ale o co chodzi?

http://picasaweb.google.com/Dibbler0

Raksha 
Kursant

Wysłany: Nie 27 Maj, 2007 18:03   

niestety, ale nie mogłem dać linka, gdzie to jest lepiej wytłumaczone, do to forum, ale mogę dać z niego cytat:

Cytat:
z Polskiej Strefy Furry:

Co to jest "furry" (futrzastość)?
Zasadniczo furry (pol: futrzak) to zwierze w antropomorficznej lub niemorficznej postaci.

Co to jest antropomorficzna i niemorficzna postać?
Antropomorfy (lub z angielskiego Anthro) to zwierzęta posiadające zbliżone do ludzkiego ciało. Niemorfy (lub z angielskiego Nonmorph) to postacie furry posiadające ciało zwierzęce, nie-antropomorficzne. Obie te formy łączy jednak posiadanie takich cech jak mowa, intelekt itp. Postaciami Anthro są np. Królik Bugs lub Myszka Mickey, a Nonmorph są np. bohaterowie "Króla Lwa". Postaciami furry mogą też być postaci mitologiczne lub baśniowe takie jak centaury czy smoki.

Czy futrzak musi mieć futro?
Nie! Futrzakiem może być każde zwierze wykazujące ludzkie cechy. To znaczy że "futrem" może być ssak, ptak, ryba, gad, owad itd. Mogą występować również krzyżówki różnych gatunków jak np. liso-wilk, koto-pies, liger itp. Słowo 'Fur' czy 'Futrzak' może także oznaczać człowieka który lubi antropomorficzne zwierzęta. Czyli Furem może być osoba która lubi Furry. Skomplikowane, nie?

Co to są "fursony"?
Wiele futrzaków tworzy swoje postacie tzw. fursony i używa ich w różnego rodzaju czatach, MUCKach (ang. Multi-User Chat Kingdom - znanych również jako Telnetowe Czaty RPG), a czasem i z prawdziwym życiu. O swojej fursonie możesz pisać opowiadania, rysować ją a także, jak już wcześniej powiedziałem, używać jej do wszelkiego rodzaju gier online. Jednymi z popularniejszych futrzastych gier online są Furcadia (http://www.furcadia.com/) i Second Life (http://secondlife.com/). Ogólnie rzecz biorąc jest to twoje alter-ego które jest furrem. Niektóre futrzaki odczuwają bardzo głęboka więź ze swoją postacią. Niekiedy nawet do tego stopnia, że uważają je za źródło duchowej inspiracji. Gatunek jakim będzie twoja fursona zależy całkowicie od Ciebie. Może być to lis, wilk, pies, kot, mysz, królik, wydra, centaur, smok, delfin, rekin, tygrys itd. Jednakże częstszą formą określania swojej fursony (szczególnie wśród angielskojęzycznych grup furry) jest używanie w nazwie jej łacińskiego odpowiednika. I tak np. wilka można nazwać "Lupine" a lisa "Vulpine". "Canine" to psowate, "Feline" to kotowate, "Equine" to koniowate itd.

Co robią futrzaki?
Wiele futrzaków zajmuje się rysowaniem lub pisaniem o swoich postaciach. Duża ich ilość cieszy się możliwością pogrania z przyjaciółmi w gry typu RPG, a od czasu do czasu co szczęśliwsze futrzaki wyjeżdżają na KonFURencje, czyli ogólnie mówiąc na zjazdy, gdzie futrzaki mają możliwość poznania innych futrzaków, artyści mają okazję sprzedawać swoje prace itd. Najczęściej odbywają się one w hotelach lub w centrach konferencyjnych, w wielu różnych krajach. W niektórych miejscach (takich jak Nowa Zelandia czy Polska) gdzie nie ma dość futrzaków by zrobić zjazd na miarę prawdziwej konFURencji, odbywają się mini-konyFURencje lub zjazdy domowe. Niektóre futrzaki kolekcjonują pluszaki; niektóre od czasu do czasu ubierają się w interesujące kostiumy zwane "fursuit'ami" (czyt. fursjut). A czym jest fursuit? To kostium, który sprawia że wyglądasz jak furry. Niektóre futrzaki wydają naprawdę pokaźne sumy na swoje kostiumy, inne zaś poświęcają czas i talent na ich własnoręczne wykonanie. Rezultaty takiej pracy mogą być naprawdę bardzo interesujące

Co to jest Yiff (czyt. jif)?
Mówi się, że 'yiff' to dźwięk wydawany przez samca lisa kiedy... emm... 'yiffa' swoją partnerkę. Yiff oznaczać może także 'yiffne' rysunki, czyli rysunki furry z treściami dla dorosłych. Słowo to może także określać nastrój np. czuć się yiffnie. Trzeba jednak pamiętać, że mimo, iż niektóre futrzaki lubią takie rysunki nie jest to wymagane. Futrzaki i futrzasta sztuka może być dla dzieci, dla dorosłych i wszystko pomiędzy. Podsumowując yiff to ogólna nazwa futrzastych zachowań seksualnych.

Czy Furry jest popularne?
Furry samo w sobie jest niesamowicie popularne w USA. Istnieje naprawdę ogromna ilość stron o tej tematyce. Podstawową zasadą wśród futrzaków jest tolerancja. Szanujemy wszystkich na poziomie seksualnym (homo, bi, hetero), wyznania religijne w zasadzie się nie liczą, a także nie jest ważne skąd się jest.

Tak jak opisałem futrzaki spotykają się na konFURencjach, czyli zjazdach. W europie takie zjazdy to np. EuroFurence w Niemczech albo CesFur na Czechach. Jednakże EF (EuroFurence) jest znacznie droższe od CF ze względu na to, że jest największym zjazdem futrzaków w europie.

Czy jest to ostateczna definicja futrzastości?
Nie. Definicji futrzastości jest tyle ile samych futrzaków, gdyż każdy traktuje to inaczej. Jedni traktują to jako subkulturę, inni jako styl życia, zabawę, a jeszcze inni alternatywę dla swojej realnej egzystencji.

Od siebie dodam, że jakieś 90% furry gra w RPG, a niektórzy nawet prowadzą rozmowy, tak jakby cały czas grali. Teraz nie mam zbytnio pomysłu, co mógłbym dodać, jak byscie chcieli sie dowiedzieć czegos kąkretnego to pytajcie.

Mandark 
Wykładowca

Wysłany: Nie 27 Maj, 2007 18:15   

przypomina mi się skecz monty pythona z myszami:D pamietacie?

jak ludzie zaczynali zachowywać się jak myszy, jeść ser, popiskiwać :D :D

Moja skandynawska audycja w radiu Rocknet

www.rocknet.be

POZNAŃ

Raksha 
Kursant

Wysłany: Nie 27 Maj, 2007 18:29   

Jonathan Woof by Kaji

to mi na mysz nie wygląda >3

Amanda by Karol Pawliński
Armored Lemur by Karol Pawliński

Pazur 
Admin

Wysłany: Nie 27 Maj, 2007 18:44   

Nawet lubie Furry, jeśli mam być szczery to tego typu rysuneczki czy nawet hobby są całkiem w porządku. Może to być czyjąś pasją dopóki nie przeradza się w fanatyzm. Nie chciałbym widzieć w wieczornych porach biegającego po parku faceta wczuwającego się w swoje "alter ego".
Ja tam jestem za - jakbym mógł być przeciw z takim avatarem :]

Mandark ---> Hehe, nawet wczoraj to oglądałem. ;)

Gość
, pamiętaj by przeczytać regulamin!

I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I

Dexter
Zasłużony TIR'a

Wysłany: Nie 27 Maj, 2007 19:58   

Jak patrze na zdjęcia na wikipedi to myśle ale kretyńskie przebrania ci ludzie mają. To forma żartu- joł zobaczcie jak głupio sie ubierzemy-będzie beka, czy ci ludzie tak na poważnie? Bo jak ta druga wersja to nie jest dobrze.
Wiecie- rysunki, rysunkami, powieści powieściami to jest ok, ale jak ktoś przebiera się w takie plastikowo, futrzaste coś- to nie jest dobrze- w najlepszym wypadku ma zły gust.
A jak już ktoś przechodzi operacje plastyczną żeby upodobnić się do zwierzęcia to nie już...
A co do erotyki. :?: :?: :?: WTF

Dark_Wolf napisał/a:
, a niektórzy nawet prowadzą rozmowy, tak jakby cały czas grali.

Proponowałbym wizyte u psychiatry, chociaż może dobry logopeda, albo lekcja języka Polskiego wystarczy.,

Raksha 
Kursant

Wysłany: Nie 27 Maj, 2007 20:10   

Dexter napisał/a:
Jak patrze na zdjęcia na wikipedi to myśle ale kretyńskie przebrania ci ludzie mają. To forma żartu- joł zobaczcie jak głupio sie ubierzemy-będzie beka, czy ci ludzie tak na poważnie? Bo jak ta druga wersja to nie jest dobrze.
Wiecie- rysunki, rysunkami, powieści powieściami to jest ok, ale jak ktoś przebiera się w takie plastikowo, futrzaste coś- to nie jest dobrze- w najlepszym wypadku ma zły gust.
A jak już ktoś przechodzi operacje plastyczną żeby upodobnić się do zwierzęcia to nie już...
A co do erotyki. :?: :?: :?: WTF

Dark_Wolf napisał/a:
, a niektórzy nawet prowadzą rozmowy, tak jakby cały czas grali.

Proponowałbym wizyte u psychiatry, chociaż może dobry logopeda, albo lekcja języka Polskiego wystarczy.,

Ci co sie przebierają, to takzwani fursiuterzy, mały odsetek, nie wiem dlaczego wikipedia wrzuciła ich tam.

Operacje plastyczną zrobiło se pare osób

a to prowadzenie rozmowy to cos w stylu:
A:"nie znasz się"
B:<kopie A z glana w twarz>

nie jest aż tak źle :p

Pazur 
Admin

Wysłany: Nie 27 Maj, 2007 20:23   

A tak z ciekawości spytam: w Polsce się organizuje takie konFURencje? :D

Gość

Raksha 
Kursant

Wysłany: Nie 27 Maj, 2007 20:31   

tak, nawet niedawno w krakowie była, w lipcu będzie największa, która będzie trwała jakieś 2 tygodnie ^^

Pazur 
Admin

Wysłany: Nie 27 Maj, 2007 22:39   

I na czym to polega? Co tam się robi? Tylko ogląda arty? :]

Gość

Raksha 
Kursant

Wysłany: Pon 28 Maj, 2007 06:14   

to powinno wyjaśnic więcej niż 1000 słów ^^ coprawda powodów może byc więcej, ale wszystkiego nie da się wymienić :p

Dibbler
Moderator

Wysłany: Pon 28 Maj, 2007 07:04   

Aaaaa...

To znowu jakies zwierzeco-mangowi dewianci.

Po tym co tu napisałeś wiem że na zdanie "interesuje sie furry" przechodze na drugą strone ulicy. Bleee... No i mam kolejny argument za tym że manga niepotrzebnie wkroczyła w fandom rpg, znów środowisko równa w dół.

http://picasaweb.google.com/Dibbler0

Pazur 
Admin

Wysłany: Pon 28 Maj, 2007 08:25   

To co? Czas na Trójmiejska Inicjatywa Furry'ową? :mrgreen:

Z tego co wiem, jako wielki przeciwnik mangi, to furry chyba nie jest rysowane tylko tą kreską, nie? Zresztą po tym komiksie stwierdzam, że poza faktem, że na tej konFURencji mógłby mnie ktoś zgwałcić (chociaż i na RPG'owych konwentach to próbowali :P ) to tam nie ma nic ciekawego co mogłoby przytrzymać człowieka na dłużej.

Dib>>> Nie chciałbyś by poderwała Cię jakaś dzika kotka? :mrgreen:

Gość

Odpowiedz do tematu