Czym jest TIR

Trójmiejska Inicjatywa eRpegowa

Ciężko napisać czym jest TIR. Łatwiej zacząć od tego czym nie jest. Nie jest sformalizowanym klubem z nadwyżką prezesów. Nie jest też zamkniętą w ramach jakiegoś statutu organizacją, do której by się dostać trzeba zgody dwóch członków i podania na piśmie.

Czym jest wiec TIR?

Na początku miał być to portal internetowy gdzie gracze i MG z terenu Trójmiasta i okolic mogli by się umawiać na sesje. Tak też się stało. Jednak szybko okazało się że to trochę za mało. Ludzie, którzy zapisali się na forum poza sesjami robili (i nadal robią) całą masę innych rzeczy którymi chcą się dzielić z innymi. Wkoło TIRa wyrosło mnóstwo innych inicjatyw: spotkania w pubach, wycieczki, wyjazdy na konwenty, granie w siatkówkę, DKF itd. Każdy kto ma pomysł może go zaprezentować na forum, skrzyknąć ludzi i działać. Zawsze znajdą się chętni by brać udział w takich inicjatywach.

Tak wiec TIR jest forum gdzie dzielimy się swoimi pomysłami i pasjami. TIR to forum gdzie spotykają się ludzie aktywni gotowi działać.

TIR to również forum dyskusyjne gdzie można się umawiać na sesje, ale również po prostu rozmawiać o wszystkim.

Co zrobić by do TIRa należeć?

Po prostu być. Pisać, działać, rzucać pomysłami, dyskutować (zarówno w sieci jak i na żywo na spotkaniach). Nie trzeba wypełniać podania, nie trzeba dostawać akceptacji od innych „działaczy”. TIR jest otwarta grupą, w której każdy może znaleźć swoją niszę.

Co daje mi przynależność do TIRa?

Poza wieczną chwałą? Dostęp do setek użytkowników, z których każdy czymś się zajmuje i coś potrafi.

Robiąc coś nie zostajesz już sam.

Chcesz zrobić LARPa? Ktoś załatwi stroje, ktoś miejsce, a na Twoje ogłoszenie na pewno odpowie kilkunastu graczy którzy z chęcią przyjdą się pobawić?

Chcesz zagrać w piłkę? Na pewno ktoś ma dojścia, by załatwić porządne boisko, a i ludzie się znajdą.

Prawie każda inicjatywa znajduje swoich fanów i póki chce się komuś działać to kręci się przez długi okres czasu.

Tak wiec czym jest TIR?

Gromadą ludzi którzy, nie uważają że siedzenie przed kompem lub telewizorem jest sensem życia. To ludzie, którzy chcą coś organizować dla siebie i innych, by na starość móc powiedzieć ze mieli ciekawe życie.

Nie mamy sformalizowanych struktur, prezesów, składek i siedziby. Mamy za to pasje i dużo zapału by coś robić. Nie bój się wiec i dołącz do naszej wesołej kompanii.

Najlepiej to zrobisz logując się na forum TIR gdzie nieustannie odbywają się rozmowy o RPG i gdzie umawiamy się na wszelakiego rodzaju inicjatywy.

http://www.tir.yum.pl/forum/

Logo - Trójmiejska Inicjatywa RPGowa - RPG w trójmieście

TAGS:

0 CommentsYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment